Radno vrijeme
Zubni kamenac
Zubni kamenac je kalcificirani plak. Najviše zubnog kamenca stvara se na izlazištima velikih žlijezda slinovnica (gornji kutnjaci, lingvalne plohe donjih sjekutića). Neke osobe su tome sklonije, a smatra se da veliku ulogu u nastanku kamenca imaju sastav i količina izlučene sline.
Kamenac je glavni uzročnik gingivitisa i parodontitisa. Nalazi se u dubokim parodontnim džepovima gdje uzrokuje upalu. Najbolji način za odstranjenje kamenca je ultrazvučno čišćenje Piezon uređajem. Ultrazvučne vibracije razbijaju kamenac, a da pritom ne oštećuju tvrda zubna tkiva. Vrlo je važno redovito uklanjati kamenac jer se na taj način sprječava pojava i napredovanje parodontitisa i gingivitisa.
Recesija gingive
Recesija gingive predstavlja povlačenje gingive ispod razine caklinsko-cementnog spoja. To uzrokuje izlaganje prvo cementa, a nakon toga i dentina utjecajima usne šupljine. Pojavljuje se tzv. dentinska preosjetljivost.
Navedeni poremećaj predstavlja pojavu snažne i prodorne boli na toplinske, mehaničke i osmotske podražaje. Uz to na području zubnog vrata mogu nastati klinasti defekti koji su podložni nastanku karijesa i predstavljaju estetski problem. Tako izloženi zubni vratovi liječe se desenzibilizacijskim pastama, lakovima, te kompozitnim ispunima, ovisno o veličini defekta.
Struganje i poliranje džepova
Kod osoba oboljelih od nekog oblika parodontitisa vrlo je važno osim supragingivne kontrole plaka provoditi dubinsko subgingivno čišćenje džepova. U terapiji parodontnih džepova koristi se Piezon, te ručno struganje i poliranje korjenova. Rezultat je zaustavljanje i održavanje postojeće razine gingive i kosti.
Na prvom pregledu iznijet ćete nam vaše tegobe, a naši specijalisti ponuditi će vam najbolja rješenja
Naši radovi pružaju dugotrajna rješenja, vraćajući zdravlje i estetiku vašem osmijehu.
Vidi primjere